#127 – Pixel, Android Oreo na S8 i Samsung Galaxy S9 w naszych rękach!

Cześć, dzisiaj szybki, zwięzły odcinek o tym, jak to jest z tymi telefonami, Samsungiem i o tym, jak do komputerów z Windowsem dodają iPhony w promocji! Nie do końca to rozumiemy, ale wiadomo sprzedaż rządzi się swoimi prawami. A jeszcze wracając dzisiaj Sławek będzie gadał dużo, po pierwsze o Pixelu, po drugie o Androidzie, a po trzecie o swoim nowym nabytku. Także nie ma co zwlekać. Zapraszamy do odsłuchu!

 • 02:20 – Playlisty na Spotify, RapCaviar;
 • 05:15 – Google Pixel – dlugoterminowa recenzja
 • 15:26 – Oreo na S8. Wrażenia
 • 19:09 – Pierwsze wrażenia z S9.
 • 38:00 – krotko o SurfaceBooku, czyli czy jest to komp marzeń i nadchodzące zmiany w Windows.
Shufflecast
Shufflecast
#127 - Pixel, Android Oreo na S8 i Samsung Galaxy S9 w naszych rękach!
/

Comments ( 2 )

 1. / adekXS
  Sławek - popłynąłeś z tymi obiektywami. Są oczywiście obiektywy stałoogniskowe, ale KAŻDY obiektyw ma możliwość zmiany przysłony! Po co? (w tym przypadku opowiem ogólnie o fotografii, nie o telefonach) szybsza przesłona (niska jej wartość) daje więcej światła ale zwiększa m.in. rozmycie i dystorsję. Fotografowie jeśli nie muszą (jeśli jest dużo światła) wolą wolniejsze ustawienia bo zdjęcie jest lepsze. Druga rzecz - szybsza przysłona daje więcej światła więc przy małej ilości światła możemy pozostać przy niższym ISO i będzie mniejsze ziarno. I trzecia rzecz - przysłona zmienia dodatkowo głębię ostrości czyli zakres odległości w jakim zdjęcie będzie ostre. A po co są obiektywy stałoogniskowe? Skomplikowanie takiego obiektywu jest dużo mniejsze wobec czego rezygnując ze zmiennej ogniskowej możemy polepszyć jakość zdjęć z takiego obiektywu, obiektywy stałoogniskowe najczęściej mają także szybsze przysłony (mają większe światło).
  • / Slawek Agata
   Hehehehe, jak to ja. Dzięki za naprostowanie tematu. :) Zaciekawi cię pewnie że w jednym z kolejnych odcinków, opowiem o obiektywie który kupiłem....

Leave a reply